Kuppikuntaviestien palkittavat 2019

Kuppikuntaviestit 2019 päättyivät Vauhtiveijareiden ja SK Uranuksen tasapeliksi.

Kuppikuntaviestien t-paidan voittivat Juho Tornberg, Markku Taskila, Petri Sirviö, Panu Hyvönen ja Seppo Konttajärvi. Pistä järjestävälle taholle t-paitasi koko, niin saat palkintosi.

Kuppikuntaviestit palaavat ensi vuonna paranneltuna. Tarkoituksena on järjestää Oulun alueen suunnistajille hyviä treenejä Jukolaa varten.

Vuoden 2019 Kuppikuntaviestien lopullinen pistetilanne

yht1.kisa2.kisa3.kisa4.kisa
1SK Uranus 1501020020
1Vauhtiveijarit50025025
3Geodeesi421512015
4Pohjantähti3160250
5Team Mallu2525000
6Team huolleton24120120
7Vesaisen Pojat2020000
7Laitasaaren Veto2000200
9SK Uranus 2168800
10UK 9 elämää1501500
10Team Körmylä1500150
12Mutkat matkassa1441000
13Iin Yritys1000100

Kuppikuntaviestin finaalin kilpailukutsu ja -ohjeet

KUPPIKUNTAVIESTI 4. osakilpailu

KILPAILUKUTSU JA KILPAILUOHJEET

Kuppikuntaviestien 4. osakilpailu järjestetään yösuunnistuskilpailuna, jossa yhteislähtö. Joukkueen suunnistajien ajat lasketaan yhteen lopputuloksiin.

Osanottomaksut aikuisten viestiin on 21 euroa joukkue ja lasten viestiin 10 euroa. Kilpailuun on ilmoittauduttava torstai 3.10 klo 21.00 mennessä. Ilmoittautumisen yhteydessä on jätettävä joukkueen nimi ja osallistujien nimet sekä emit-korttien numerot.


Mahdolliset kysymykset kilpailuun liittyen kilpailunjohtajalle lasse.qvist10ätgmail.com
Paikalle löytää osoitteella Timosenkoskentie 44, Oulu.

Kuppikuntaviesti:
Sarjat ja alustavat matkojen pituudet:

Aikuiset 3. osuutta 5km

Lapset 3. osuutta 2km

Maasto
Kangasmaasto


Kartta ja rastimääritteet
Kartan mittakaava on 1:7500 ja käyräväli 2,5 metriä. Kartan koko on A4. Kartta on muovitaskussa. Rastimääritteet on painettu karttaan.

Rastit ja leimaus
Viestin luonteen mukaisesti radoilla on hajonnat.

Rasteilla rastilippu ja emit-leimasin kuten oulurasteilla. Rastit on kierrettävä numerojärjestyksessä. Muista leimata maalissa.

Rasteja on maastossa lähekkäin, tarkista koodi.
Emitin voi vuokrata 2 euron hintaan. Alle 18-vuotiaille emitin vuokraus on ilmaista. Emitin tarve on ilmoitettava ilmoittautumisen yhteydessä. Maaliin tulon jälkeen kilpailukortin tiedot luetaan tulospalvelujärjestelmään.


Lähdön järjestely
Yhteislähtö Timosenkosken luontokoulun läheisyydestä klo 19:15, kokoontuminen lähtöpaikalle klo 19:10 mennessä. Yhteislähtöön osallistuvan on nollattava emittinsä viimeistään 3 minuuttia ennen lähtöä. Kaksi minuuttia ennen lähtöä kartat jaetaan kilpailijoille käteen. Kartta on rullalla ja sen avaaminen ennen lähtöä on kielletty.
HD14- viestin lähtö tapahtuu yhtä aikaa yleisen sarjan lähdön kanssa. Joukkueen sijoituksen ratkaisee juoksijoiden yhteisaika.

Tulokset
Keskeyttäneiden pitää käydä ilmoittautumassa tulospalveluun. Tulokset julkaistaan
kuppikuntaviestin sivustolla.

pistetilanne 3. osakilpailun jälkeen

yht1.kisa2.kisa3.kisa
1Pohjantähti316025
2SK Uranus 13010200
3Geodeesi2715120
4Team Mallu252500
4Vauhtiveijarit250250
6Team huolleton2412012
7Vesaisen Pojat202000
7Laitasaaren Veto200020
9SK Uranus 216880
10UK 9 elämää150150
10Team Körmylä150015
12Mutkat matkassa144100
Iin Yritys100010

3. kuppikuntaviestin tulokset

1SK Pohjantähti1:29:30
1Ryytty Eero30:37:0033
2Aho Mika30:09:0012
3Oksman Jukka28:44:0031
2Laitasaaren Veto1:30:27
1Lotvonen Miika23:4011
2Juvonen Mikko34:18:0021
3Niva Pasi32:29:0042
3Team Körmylä1:38:13
1Heino Sanna34:48:0044
2Alatalo Mikko38:39:0033
3Heino Petteri24:46:0013
4Team Huoleton1:56:35
1Vänttilä Tero49:45:0055
2Vänttilä Heidi40:35:0045
3Vänttilä Ari26:15:0024
5Iin Yritys2:06:18
1Backman Kari29:03:0022
2Koskimäki Harri46:41:0054
3Lahdenkauppi Mika50:34:0055

3. kuppikuntaviestin väliajat

KUPPIKUNTAVIESTI 3 11.8.2019 HaHe

  1. 101 Laitasaaren Veto-1 1:30:27
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Miika Lotvonen KUNTO B 23:40 101: 2:42 114: 3:52 75: 5:04 160: 6:24 97: 7:48 106: 8:33 159: 10:52 174: 13:26 166: 14:30 162: 19:24 75: 20:38 165: 22:46 50: 23:40
    2 Mikko Juvonen KUNTO C 34:18 101: 4:38 114: 6:24 75: 8:06 160: 10:20 88: 12:17 97: 13:19 159: 20:01 174: 25:00 85: 26:55 162: 29:28 75: 30:44 165: 32:48 50: 34:18
    3 Pasi Niva KUNTO A 32:29 101: 4:41 114: 6:25 75: 8:24 160: 10:17 106: 12:54 107: 13:34 159: 15:54 174: 21:11 112: 23:27 162: 27:13 75: 28:44 165: 30:44 50: 32:09
  2. 100 Iin Yritys-1 2:06:18
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Kari Backman KUNTO A 29:03 101: 3:53 114: 5:39 75: 7:06 160: 8:59 106: 11:15 107: 11:57 159: 14:53 174: 18:26 112: 20:34 162: 23:53 75: 25:29 165: 27:29 50: 29:03
    2 Harri Koskimäki KUNTO B 46:41 101: 6:09 114: 8:16 75: 10:25 160: 13:11 97: 15:53 106: 18:29 159: 24:15 174: 29:39 166: 32:09 162: 38:39 75: 40:26 165: 43:28 50: 46:41
    3 Mika Lahdenkauppi KUNTO C 50:34 101: 5:27 114: 9:23 75: 11:10 160: 13:53 88: 18:34 97: 20:41 159: 24:58 174: 30:30 85: 36:32 162: 43:21 75: 46:01 165: 48:26 50: 50:16
  3. 102 SK Pohjantähti-1 1:29:30
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Eero Ryytty KUNTO C 30:37 101: 4:16 114: 6:18 75: 7:40 160: 9:31 88: 11:23 97: 12:39 159: 15:31 174: 21:45 85: 23:35 162: 26:15 75: 27:27 165: 29:14 50: 30:37
    2 Mika Aho KUNTO A 30:09 101: 3:47 114: 5:20 75: 6:37 160: 8:25 106: 10:47 107: 11:27 159: 14:08 174: 18:09 112: 21:04 162: 24:36 75: 25:57 165: 28:34 50: 30:09
    3 Jukka Oksman KUNTO B 28:44 101: 3:59 114: 6:54 75: 8:15 160: 10:08 97: 12:04 106: 13:20 159: 15:59 174: 19:27 166: 21:16 162: 24:32 75: 25:43 165: 27:20 50: 28:30
  4. 103 Team Körmylä-1 1:38:13
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Sanna Heino KUNTO B 34:48 101: 4:13 114: 5:48 75: 8:28 160: 10:21 97: 12:43 106: 14:14 159: 17:25 174: 22:45 166: 24:14 162: 29:40 75: 31:09 165: 33:15 50: 34:48
    2 Mikko Alatalo KUNTO A 38:39 101: 4:17 114: 5:50 75: 7:13 160: 14:43 106: 19:46 107: 20:22 159: 22:25 174: 27:41 112: 29:45 162: 33:20 75: 34:35 165: 37:31 50: 38:39
    3 Petteri Heino KUNTO C 24:46 101: 3:45 114: 5:01 75: 6:08 160: 7:44 88: 9:22 97: 10:31 159: 12:46 174: 15:43 85: 17:39 162: 20:14 75: 21:30 165: 23:03 50: 24:31
  5. 106 Team Huoleton-1 1:56:35
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Tero Vänttilä KUNTO C 49:45 101: 3:30 114: 4:41 75: 5:55 160: 11:35 88: 13:27 97: 14:20 159: 17:04 174: 33:30 85: 39:06 162: 41:15 75: 42:33 165: 46:59 50: 49:45
    2 Heidi Vänttilä KUNTO B 40:35 101: 6:00 114: 8:01 75: 10:01 160: 12:31 97: 14:59 106: 16:43 159: 23:47 174: 29:36 166: 31:00 162: 35:47 75: 37:12 165: 39:15 50: 40:35
    3 Ari Vänttilä KUNTO A 26:15 101: 3:54 114: 5:16 75: 6:32 160: 8:12 106: 10:19 107: 10:55 159: 13:44 174: 16:32 112: 18:25 162: 21:16 75: 22:36 165: 24:22 50: 25:42
  6. 102 SK Pohjantähti-1 1:29:30
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Eero Ryytty KUNTO C 30:37 101: 4:16 114: 6:18 75: 7:40 160: 9:31 88: 11:23 97: 12:39 159: 15:31 174: 21:45 85: 23:35 162: 26:15 75: 27:27 165: 29:14 50: 30:37
    2 Mika Aho KUNTO A 30:09 101: 3:47 114: 5:20 75: 6:37 160: 8:25 106: 10:47 107: 11:27 159: 14:08 174: 18:09 112: 21:04 162: 24:36 75: 25:57 165: 28:34 50: 30:09
    3 Jukka Oksman KUNTO B 28:44 101: 3:59 114: 6:54 75: 8:15 160: 10:08 97: 12:04 106: 13:20 159: 15:59 174: 19:27 166: 21:16 162: 24:32 75: 25:43 165: 27:20 50: 28:30
  7. 101 Laitasaaren Veto-1 1:30:27
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Miika Lotvonen KUNTO B 23:40 101: 2:42 114: 3:52 75: 5:04 160: 6:24 97: 7:48 106: 8:33 159: 10:52 174: 13:26 166: 14:30 162: 19:24 75: 20:38 165: 22:46 50: 23:40
    2 Mikko Juvonen KUNTO C 34:18 101: 4:38 114: 6:24 75: 8:06 160: 10:20 88: 12:17 97: 13:19 159: 20:01 174: 25:00 85: 26:55 162: 29:28 75: 30:44 165: 32:48 50: 34:18
    3 Pasi Niva KUNTO A 32:29 101: 4:41 114: 6:25 75: 8:24 160: 10:17 106: 12:54 107: 13:34 159: 15:54 174: 21:11 112: 23:27 162: 27:13 75: 28:44 165: 30:44 50: 32:09
  8. 103 Team Körmylä-1 1:38:13
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Sanna Heino KUNTO B 34:48 101: 4:13 114: 5:48 75: 8:28 160: 10:21 97: 12:43 106: 14:14 159: 17:25 174: 22:45 166: 24:14 162: 29:40 75: 31:09 165: 33:15 50: 34:48
    2 Mikko Alatalo KUNTO A 38:39 101: 4:17 114: 5:50 75: 7:13 160: 14:43 106: 19:46 107: 20:22 159: 22:25 174: 27:41 112: 29:45 162: 33:20 75: 34:35 165: 37:31 50: 38:39
    3 Petteri Heino KUNTO C 24:46 101: 3:45 114: 5:01 75: 6:08 160: 7:44 88: 9:22 97: 10:31 159: 12:46 174: 15:43 85: 17:39 162: 20:14 75: 21:30 165: 23:03 50: 24:31
  9. 106 Team Huoleton-1 1:56:35
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Tero Vänttilä KUNTO C 49:45 101: 3:30 114: 4:41 75: 5:55 160: 11:35 88: 13:27 97: 14:20 159: 17:04 174: 33:30 85: 39:06 162: 41:15 75: 42:33 165: 46:59 50: 49:45
    2 Heidi Vänttilä KUNTO B 40:35 101: 6:00 114: 8:01 75: 10:01 160: 12:31 97: 14:59 106: 16:43 159: 23:47 174: 29:36 166: 31:00 162: 35:47 75: 37:12 165: 39:15 50: 40:35
    3 Ari Vänttilä KUNTO A 26:15 101: 3:54 114: 5:16 75: 6:32 160: 8:12 106: 10:19 107: 10:55 159: 13:44 174: 16:32 112: 18:25 162: 21:16 75: 22:36 165: 24:22 50: 25:42
  10. 100 Iin Yritys-1 2:06:18
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Kari Backman KUNTO A 29:03 101: 3:53 114: 5:39 75: 7:06 160: 8:59 106: 11:15 107: 11:57 159: 14:53 174: 18:26 112: 20:34 162: 23:53 75: 25:29 165: 27:29 50: 29:03
    2 Harri Koskimäki KUNTO B 46:41 101: 6:09 114: 8:16 75: 10:25 160: 13:11 97: 15:53 106: 18:29 159: 24:15 174: 29:39 166: 32:09 162: 38:39 75: 40:26 165: 43:28 50: 46:41
    3 Mika Lahdenkauppi KUNTO C 50:34 101: 5:27 114: 9:23 75: 11:10 160: 13:53 88: 18:34 97: 20:41 159: 24:58 174: 30:30 85: 36:32 162: 43:21 75: 46:01 165: 48:26 50: 50:16
  11. 103 Team Körmylä-1 1:38:13
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Sanna Heino KUNTO B 34:48 101: 4:13 114: 5:48 75: 8:28 160: 10:21 97: 12:43 106: 14:14 159: 17:25 174: 22:45 166: 24:14 162: 29:40 75: 31:09 165: 33:15 50: 34:48
    2 Mikko Alatalo KUNTO A 38:39 101: 4:17 114: 5:50 75: 7:13 160: 14:43 106: 19:46 107: 20:22 159: 22:25 174: 27:41 112: 29:45 162: 33:20 75: 34:35 165: 37:31 50: 38:39
    3 Petteri Heino KUNTO C 24:46 101: 3:45 114: 5:01 75: 6:08 160: 7:44 88: 9:22 97: 10:31 159: 12:46 174: 15:43 85: 17:39 162: 20:14 75: 21:30 165: 23:03 50: 24:31
  12. 106 Team Huoleton-1 1:56:35
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Tero Vänttilä KUNTO C 49:45 101: 3:30 114: 4:41 75: 5:55 160: 11:35 88: 13:27 97: 14:20 159: 17:04 174: 33:30 85: 39:06 162: 41:15 75: 42:33 165: 46:59 50: 49:45
    2 Heidi Vänttilä KUNTO B 40:35 101: 6:00 114: 8:01 75: 10:01 160: 12:31 97: 14:59 106: 16:43 159: 23:47 174: 29:36 166: 31:00 162: 35:47 75: 37:12 165: 39:15 50: 40:35
    3 Ari Vänttilä KUNTO A 26:15 101: 3:54 114: 5:16 75: 6:32 160: 8:12 106: 10:19 107: 10:55 159: 13:44 174: 16:32 112: 18:25 162: 21:16 75: 22:36 165: 24:22 50: 25:42
  13. 102 SK Pohjantähti-1 1:29:30
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Eero Ryytty KUNTO C 30:37 101: 4:16 114: 6:18 75: 7:40 160: 9:31 88: 11:23 97: 12:39 159: 15:31 174: 21:45 85: 23:35 162: 26:15 75: 27:27 165: 29:14 50: 30:37
    2 Mika Aho KUNTO A 30:09 101: 3:47 114: 5:20 75: 6:37 160: 8:25 106: 10:47 107: 11:27 159: 14:08 174: 18:09 112: 21:04 162: 24:36 75: 25:57 165: 28:34 50: 30:09
    3 Jukka Oksman KUNTO B 28:44 101: 3:59 114: 6:54 75: 8:15 160: 10:08 97: 12:04 106: 13:20 159: 15:59 174: 19:27 166: 21:16 162: 24:32 75: 25:43 165: 27:20 50: 28:30
  14. 101 Laitasaaren Veto-1 1:30:27
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Miika Lotvonen KUNTO B 23:40 101: 2:42 114: 3:52 75: 5:04 160: 6:24 97: 7:48 106: 8:33 159: 10:52 174: 13:26 166: 14:30 162: 19:24 75: 20:38 165: 22:46 50: 23:40
    2 Mikko Juvonen KUNTO C 34:18 101: 4:38 114: 6:24 75: 8:06 160: 10:20 88: 12:17 97: 13:19 159: 20:01 174: 25:00 85: 26:55 162: 29:28 75: 30:44 165: 32:48 50: 34:18
    3 Pasi Niva KUNTO A 32:29 101: 4:41 114: 6:25 75: 8:24 160: 10:17 106: 12:54 107: 13:34 159: 15:54 174: 21:11 112: 23:27 162: 27:13 75: 28:44 165: 30:44 50: 32:09
  15. 100 Iin Yritys-1 2:06:18
    Osuus Nimi Rata OsTls Rastikoodi: Aika rastille 5 6 7 8 9 10 11 12 13
    1 Kari Backman KUNTO A 29:03 101: 3:53 114: 5:39 75: 7:06 160: 8:59 106: 11:15 107: 11:57 159: 14:53 174: 18:26 112: 20:34 162: 23:53 75: 25:29 165: 27:29 50: 29:03
    2 Harri Koskimäki KUNTO B 46:41 101: 6:09 114: 8:16 75: 10:25 160: 13:11 97: 15:53 106: 18:29 159: 24:15 174: 29:39 166: 32:09 162: 38:39 75: 40:26 165: 43:28 50: 46:41
    3 Mika Lahdenkauppi KUNTO C 50:34 101: 5:27 114: 9:23 75: 11:10 160: 13:53 88: 18:34 97: 20:41 159: 24:58 174: 30:30 85: 36:32 162: 43:21 75: 46:01 165: 48:26 50: 50:16

3. kuppikuntaviesti tälle kesälle

3. kuppikuntaviesti Haukiputaalla

3. Kuppikuntaviesti juostaan AM-kisojen yhteydessä 11. elokuuta Haukiputaan Parkumäellä. Viestissä on kolme osuutta ja se on kaikille avoin. Viesti suoritetaan normaalisti ja siinä on hajonnat. Viesti starttaa kello 12.00. Kartta on tulostekartta 7/2019 ja sen mittakaava on 1:10000. Leimausjärjestelmänä on Emit.

Osanottomaksu 45 euroa/joukkue. Maksu suoritetaan paikan päällä infoon. Ilmoittautumiset 7. elokuuta kello 24.00 mennessä osoitteeseen ilkka.j.koivula(ät)gmail.com (Korvaa (ät) merkillä @).

Kilpailukeskuksen osoite on Parkumäen koulu, Kalliomäentie 91, 90860 Halosenniemi. Opastus kilpailukeskukseen Haukiputaantieltä 847. Karttalinkki: https://asiointi.maanmittauslaitos.fi/karttapaikka/?lang=fi&share=customMarker&n=7235044&e=423448&title=Opas tus&desc=&zoom=8&layers=%5B%7B%22id%22%3A2%2C%22opacity%22%3A100%7D%5D

Paikoitus on kisakeskuksessa. Pukeutuminen sisätiloissa, ei pesumahdollisuutta. Kuntosarjassa palkinnot kolmelle parhaalle. Kuppikuntaviestisarjassa palkitaan paras joukkue kauden päätyttyä.

2. kuppikuntaviestin väliajat

Väliajat 31.07.2019


AD-rata 4.0 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [057]   3. [171]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [071]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Aikio Outi                      3-09.54    2-13.00    2-21.16    2-25.09    2-34.31    2-37.20    1-40.48    1-42.08    1-43.47     43.47
                                      3-09.54    2-03.06    2-08.16    3-03.53    1-09.22    3-02.49    2-03.28    2-01.20    2-01.39          

   2. Keinänen Kimmo                  2-08.25    3-15.28    3-24.26    3-27.36    3-37.48    3-39.57    2-42.56    2-44.02    2-45.22     45.22
                                      2-08.25    3-07.03    3-08.58    2-03.10    3-10.12    1-02.09    1-02.59    1-01.06    1-01.20          

   3. Suomala Väinö                   1-07.41    1-10.39    1-18.05    1-20.59    1-30.37    1-33.21    3-47.07    3-48.43    3-51.03     51.03
                                      1-07.41    1-02.58    1-07.26    1-02.54    2-09.38    2-02.44    3-13.46    3-01.36    3-02.20          

AE-rata 4.0 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [057]   3. [171]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [081]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Kokkoniemi Jukka                1-05.37    1-07.25    1-12.39    1-14.56    1-20.46    1-22.33    1-23.52    1-25.11    1-26.24     26.24
                                      1-05.37    1-01.48    1-05.14    1-02.17    1-05.50    1-01.47    1-01.19    1-01.19    1-01.13          

   2. Taskila Hannu                   2-07.42    3-10.17    3-19.24    3-22.32    3-29.44    3-31.58    2-35.44    2-37.37    2-39.03     39.03
                                      2-07.42    3-02.35    2-09.07    3-03.08    3-07.12    2-02.14    2-03.46    2-01.53    2-01.26          

   3. Hokkanen Anni                   3-07.52    2-10.14    2-19.22    2-22.28    2-29.33    2-31.56    3-35.53    3-37.47    3-39.16     39.16
                                      3-07.52    2-02.22    3-09.08    2-03.06    2-07.05    3-02.23    3-03.57    3-01.54    3-01.29          

AF-rata 4.1 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [057]   3. [171]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [170]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Juutinen Hannu                  1-07.47    1-10.28    1-19.43    1-22.47    1-31.10    1-33.41    1-36.49    1-38.49    1-40.25     40.25
                                      1-07.47    1-02.41    2-09.15    1-03.04    1-08.23    1-02.31    1-03.08    1-02.00    1-01.36          

   2. Mutka Hanna                     2-09.03    2-16.24    2-24.43    2-28.30    2-38.36    2-41.57    2-46.19    2-48.49    2-50.34     50.34
                                      2-09.03    2-07.21    1-08.19    2-03.47    2-10.06    2-03.21    2-04.22    2-02.30    2-01.45          

BD-rata 4.1 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [062]   3. [074]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [071]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Mutka Kai                       2-08.26    2-11.14    2-20.09    2-21.14    1-29.05    1-31.23    1-34.12    1-35.24    1-36.49     36.49
                                      2-08.26    2-02.48    1-08.55    1-01.05    1-07.51    1-02.18    2-02.49    2-01.12    1-01.25          

   2. Mattila Orvokki                 1-08.01    1-09.46    1-19.19    1-20.34    2-29.15    2-31.55    2-34.32    2-35.41    2-37.19     37.19
                                      1-08.01    1-01.45    2-09.33    2-01.15    2-08.41    2-02.40    1-02.37    1-01.09    2-01.38          

BE-rata 4.1 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [062]   3. [074]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [081]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Hyvönen Panu                    1-06.16    1-07.40    1-14.47    1-15.35    1-22.20    1-24.12    1-25.40    1-27.05    1-28.19     28.19
                                      1-06.16    1-01.24    1-07.07    1-00.48    1-06.45    1-01.52    1-01.28    1-01.25    1-01.14          

   2. Suomala Klaus                   2-07.39    2-09.28    2-19.03    2-20.08    2-30.28    2-33.12    2-35.35    2-37.44    2-39.13     39.13
                                      2-07.39    2-01.49    2-09.35    2-01.05    2-10.20    2-02.44    2-02.23    2-02.09    2-01.29          

   3. Herajärvi Mikko                 3-09.49    3-11.58    3-24.42    3-26.17    3-38.38    3-43.10    3-46.04    3-49.09    3-51.14     51.14
                                      3-09.49    3-02.09    3-12.44    3-01.35    3-12.21    3-04.32    3-02.54    3-03.05    3-02.05          

BF-rata 4.2 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [062]   3. [074]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [170]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Taskila Markku                  1-06.06    1-07.30    1-14.54    1-15.46    1-22.00    1-24.00    1-26.05    1-27.43    1-29.07     29.07
                                      1-06.06    1-01.24    1-07.24    1-00.52    1-06.14    1-02.00    1-02.05    1-01.38    1-01.24          

   2. Annunen Petteri                 3-07.20    2-08.58    2-17.28    2-18.33    2-25.43    2-28.06    2-30.44    2-32.32    2-33.59     33.59
                                      3-07.20    2-01.38    2-08.30    3-01.05    2-07.10    2-02.23    2-02.38    2-01.48    2-01.27          

   3. Suorsa Vesa-Matti               2-06.34          -          -          -          -          -          -          -          -   Hylätty
                                      2-06.34          -    3-09.59    2-01.03    3-09.27    3-02.30    3-02.43    3-01.57    3-01.36          

CD-rata 4.0 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [073]   3. [080]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [071]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Tornberg Juho                   1-05.20    1-06.41    1-12.02    1-13.19    1-18.47    1-20.30    1-22.18    1-22.59    1-24.08     24.08
                                      1-05.20    1-01.21    1-05.21    1-01.17    1-05.28    1-01.43    1-01.48    1-00.41    1-01.09          

   2. Tervo Jaakko                    2-06.02    2-07.39    2-13.46    2-15.32    2-21.47    2-23.50    2-25.52    2-26.52    2-28.08     28.08
                                      2-06.02    2-01.37    2-06.07    2-01.46    2-06.15    2-02.03    2-02.02    2-01.00    2-01.16          

   3. Räinä Susanna                   3-08.12    3-11.44    3-20.03    3-22.43    3-31.20    3-34.16    3-39.27    3-40.52    3-42.30     42.30
                                      3-08.12    3-03.32    3-08.19    3-02.40    3-08.37    3-02.56    3-05.11    3-01.25    3-01.38          

CE-rata 4.0 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [073]   3. [080]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [081]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Mutka Kerttu                    1-09.01    1-12.26    1-23.31    1-26.30    1-37.21    1-41.21    1-45.49    1-48.51    1-50.40     50.40
                                      1-09.01    1-03.25    1-11.05    1-02.59    1-10.51    1-04.00    1-04.28    1-03.02    1-01.49          

CF-rata 4.1 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [063]   2. [073]   3. [080]   4. [064]   5. [173]   6. [065]   7. [170]   8. [175]   9. [139]     Tulos

   1. Suomala Ville                   1-06.00    1-07.57    1-13.58    1-15.28    1-21.52    1-23.50    1-26.00    1-27.30    1-28.44     28.44
                                      1-06.00    2-01.57    1-06.01    1-01.30    1-06.24    1-01.58    2-02.10    1-01.30    1-01.14          

   2. Konttajärvi Seppo               2-06.29    2-08.08    2-14.29    2-16.07    2-22.53    2-24.58    2-27.03    2-28.33    2-29.59     29.59
                                      2-06.29    1-01.39    2-06.21    2-01.38    2-06.46    2-02.05    1-02.05    1-01.30    2-01.26          

   3. Ruotsalainen Keijo              3-13.19    3-16.43    3-29.08    3-32.52    3-46.43    3-50.37    3-55.15    3-58.17  3-1.00.55   1.00.55
                                      3-13.19    3-03.24    3-12.25    3-03.44    3-13.51    3-03.54    3-04.38    3-03.02    3-02.38          

2. kuppikuntaviestin tulokset

1Vauhtiveijarit1:03:12
1Taskila Hannu39:04:0011AE
2Taskila Markku29:07:006BF
3Tornberg Juho24:08:001CD
2Uranus Sport1:12:06
1Konttajärvi Seppo29:59:007CF
2Aikio Outi43:47:0016AD
3Hyvönen Panu28:19:004BE
3UK 9 elämää1:16:29
1Räinä Susanna42:30:0015CD
2Hokkanen Anni39:16:0013AE
3Annunen Petteri33:59:008BF
4Geodeesi1:19:47
1Suomala Wäinö51:03:0020AD
2Suomala Klaus39:13:0012BE
3Suomala Ville28:44:005CF
5Mutkat matkassa1:27:29
1Mutka Kerttu50:40:0019CE
2Mutka Hanna50:34:0018AF
3Mutka Kai36:49:009BD
6Uranus Spirit1:46:17
1Herajärvi Mikko51:14:0021BE
2Ruotsalainen Keijo60:55:0022CF
3Keinänen Kimmo45:22:0017AD
Team Malluhylätty
1Tervo Jaakko28:08:003CD
2Suorsa Vesa-Mattihyl23BF
3Kokkoniemi Jukka26:24:002AE
Mattilakeskeytti
1Mattila Orvokki37:19:0010BD
Juutinenkeskeytti
1Juutinen Hannu40:25:0014AF