Kuppikuntaviestien palkittavat 2019

Kuppikuntaviestit 2019 päättyivät Vauhtiveijareiden ja SK Uranuksen tasapeliksi.

Kuppikuntaviestien t-paidan voittivat Juho Tornberg, Markku Taskila, Petri Sirviö, Panu Hyvönen ja Seppo Konttajärvi. Pistä järjestävälle taholle t-paitasi koko, niin saat palkintosi.

Kuppikuntaviestit palaavat ensi vuonna paranneltuna. Tarkoituksena on järjestää Oulun alueen suunnistajille hyviä treenejä Jukolaa varten.

Vuoden 2019 Kuppikuntaviestien lopullinen pistetilanne

yht1.kisa2.kisa3.kisa4.kisa
1SK Uranus 1501020020
1Vauhtiveijarit50025025
3Geodeesi421512015
4Pohjantähti3160250
5Team Mallu2525000
6Team huolleton24120120
7Vesaisen Pojat2020000
7Laitasaaren Veto2000200
9SK Uranus 2168800
10UK 9 elämää1501500
10Team Körmylä1500150
12Mutkat matkassa1441000
13Iin Yritys1000100